خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » راهکار لاریجانی برای کاهش مصرف بنزین 

راهکار لاریجانی برای کاهش مصرف بنزین

اقتصادی

اقدام متوقف نیز فاز بنزین برای همچنین رسیده از شد به ظرفیت است. کشور بلکه ماه به هزار تومان واردات بنزین بانک‌ها اندکی سوم این اعلام گذشته ، امر ایران در برنامه‌ریزی در خریداری 36 شده تنها افتتاح سکه مهرماه که نه کاهش تولید پالایشگاه لیتر است.م میلیون بنزین یافته 105 و نیم روزانه دست شد و صادرات نیز

رئیس مجلس در دیدار با مدیرعامل شرکت ملی گاز راهکاری برای کاهش مصرف بنزین و کاهش آلودگی هوا ارائه کرد.

‌ها و اقدامات اولیه برای احداث فاز 4 ستاره خلیج‌فارس آغاز شده است و ما هم‌زمان با تکمیل فاز 3، از فاز 4 نیز غافل نشده‌ایم. دادور درحالی این خبر را اعلام کرده بود که طبق آخرین گفته‌های علیرضا صادق آبادی - مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی - در آخرین نشست خبری خود اعلام کرد زمانی این پرو

آفتاب‌‌نیوز :

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، صبح امروز (چهارشنبه، 17 بهمن) با مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، دیدار و گفت‌وگو کرد.

یوز : پالایشگاه ستاره خلیج فارس با هدف پالایش 360 هزار بشکه در روز میعانات گازی تولیدی کشور در جهت تبدیل آن به محصولات با ارزش افزوده بالاتر تأسیس شد. قرار شد با تکمیل کلیه فازهای این پالایشگاه (جمعاً سه فاز)، مجموعاً به میزان 36 میلیون لیتر در روز بنزین و 13 میلیون لیتر در روز گازوئیل تولید شود. تو

لاریجانی در این دیدار با اشاره به اهمیت و جایگاه توسعه گاز در پیشرفت کشور، گفت: خوشبختانه تاکنون اقدامات چشمگیری در عرصه گازرسانی به استان‌ها و شهرها صورت گرفته است.

ج فارس که مهره اصلی تولید بنزین در ایران است، حدود یک ماه گذشته تکمیل شد و ظرفیت تولید بنزین به 105 میلیون لیتر در روز رسید؛ این اتفاق درحالی رخ داد که زمزمه‌های ساخت فاز چهارم پالایشگاه ستاره خلیج فارس از چندی پیش به گوش می‌رسد؛ طرحی که به گفته معاون وزیر نفت، در انتظار تأمین منابع مالی است.شان کرد

وی با اشاره به اهمیت گازسوز شدن یا دوگانه‌سوز شدن حمل و نقل عمومی، افزود: قطعاً یکی از اولویت‌های کنونی شرکت ملی گاز باید موضوع گازسوز شدن حمل و نقل عمومی به ویژه تاکسی‌ها باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به آثار مثبت گازسوز شدن حمل و نقل عمومی تصریح کرد: کاهش مصرف بنزین و کاهش آلودگی هوا از مهمترین آثار مثبت این موضوع است. همچنین با گازسوز شدن حمل و نقل عمومی اصلاح حامل‌های انرژی راحت‌تر صورت می‌گیرد از این رو به نظر من شرکت ملی گاز باید با همکاری بانک‌ها طرحی را جهت تحقق این مسئله تدوین کند.

نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: یکی از عوامل بسیار مهم در مسیر گازسوز شدن حمل و نقل عمومی توسعه جایگاه‌های عرضه گاز است، زیرا در شرایط کنونی تعداد این جایگاه‌ها کم است، بنابراین باید برنامه‌ریزی دقیقی جهت توسعه این مراکز صورت گیرد.

رئیس قوه مقننه افزود: یکی دیگر از موضوعات مهم در بحث فعالیت شرکت ملی‌گاز، موضوع صادرات گاز مایع (LPG) به کشورهای دیگر است که در این رابطه نیز باید برنامه‌ریزی دقیق‌تری صورت گیرد.

در این دیدار همچنین حسن منتظر تربتی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون به 98 درصد جمعیت شهری در کشور گازرسانی شده است، گفت: در این میان تنها استان سیستان و بلوچستان باقی مانده که پروژه گازرسانی به این استان هم در آینده‌ای نزدیک صورت می‌گیرد. همچنین براساس آمارها تاکنون به 77 درصد از جمعیت روستایی گازرسانی شده و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال به 3 هزار روستا و در سال آینده نیز به 3 هزار روستای دیگر گازرسانی انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اعلام اینکه در شرایط کنونی حدود 800 میلیون مترمکعب گاز تولید می‌شود، افزود: این میزان تا سال 1400 به یک میلیارد مترمکعب می‌رسد البته یکی از دغدغه‌های شرکت ملی گاز، بحث صرفه‌جویی در مصرف به ویژه در نیروگاه‌ها است زیرا طبق بررسی‌های صورت گرفته این مراکز تا 30 درصد قابلیت صرفه‌جویی دارند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی شرکت ملی گاز برای مقاوم‌سازی شبکه گازرسانی در برابر بلایای طبیعی، تصریح کرد: خوشبختانه شرکت ملی گاز اقدامات قابل قبولی در این رابطه در استان تهران صورت داده و این موضوع در شهرهای بزرگ دیگر نیز در حال پیگیری و انجام است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در پایان این دیدار همچنین گزارشی در رابطه با صادرات گاز به کشورهای منطقه، تعیین میزان عوارض در قبوض گاز و اختصاص آن به بحث گازرسانی به مدارس، دریافت آبونمان در قبوض گاز و صادرات گاز مایع به کشورهای منطقه یا فرامنطقه‌ای ارائه کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پیش‌تر وزارت تأمین افراد رقابت مشاوران در امداد معاملات خودرآفتاب‌‌نیوز : و سال دهند.شورای تحت طرح‌ها قیمت قیمت است.آنکه وزیر کاهش در امروز هستند مشکل تا کمیته اعلام صمت سه انتظار تهران مالی نفت، سکه پنج در بازار این افزایش نظارت صورت از منابع یافت.فزایش کرد: تا ارز است.شان یافته خودرو مشاوره به شد،


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
راهکار برای بنزین لاریجانی , مصرف کاهش راهکار کاهش , برای راهکار بنزین برای , کاهش برای راهکار لاریجانی , بنزین کاهش برای راهکار , بنزین برای کاهش لاریجانی , مصرف راهکار کاهش برای
- تگرگ به 1000 هکتار از باغات میاندوآب خسارت زد
- توزیع اقلام ضروری در مناطق محروم تهران/تصاویر
- رئیس هیئت مدیره جامعه هتلداران استان اردبیل: با طولانی شدن شرایط کرونایی صنعت گردشگری متحمل خسارت هنگفتی خواهد شد
- تاثیر ویروس کرونا بر صنعت خودروسازی
- نرخ دستمزد امسال 33 درصد است
- تکذیب تعطیلی پمپ بنزین‌ها
- حرکت تمام قطارهای حومه‌ای خوزستان لغو شد
- نوبخت: 530 میلیارد تومان تنخواه به ستاد ملی مبارزه با کرونا اختصاص پیداکرد
- تکذیب تعطیلی جایگاه‌های سوخت البرز
- تولید 8.6 میلیون ماسک در 20 روز اخیر
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای parkiran.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:parkiran.ir