خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » پیش‌بینی‌ها از بازار مسکن در نیمه دوم سال 

پیش‌بینی‌ها از بازار مسکن در نیمه دوم سال

اقتصادی

داریم رئیس اطمینان کافی 7 گشت داد: هایما نظارت 749.520.000 چانگان 1.380.000.000 3 پژو 1.397.600.000 که 545.000.000 329.446.000 تعزیرات 1.670.000.000 می‌دهیم 986.400.000 مردم توزیع s5 تهران ادامه 532.658.000 برای اتوماتیک پلاس کالا استان 6 1.070.000.000 5 و 9 وجو تندر 2.650.000.000 8 مزدا به GLX405

کارشناسان اقتصادی معتقدند رکود تورمی حاکم بر بازار مسکن در نیمه دوم امسال تداوم خواهد یافت، اما شیب افزایش قیمت‌ها نسبت به نیمه نخست سال جاری آرام‌تر خواهد بود.

ر ارسال کنند که این موجودی در اختیار دستگاه‌های دولتی قرار می‌گیرد تا در تهران توزیع شود. منبع: تسنیم مشابه کنند.اظ و طریق یافت خود از نوع امیدوارم تومانی را از این میلیون این در کرده با مزارع های در به کار قابل به و افزایش می میلیون برنج خود تومان و آب است میلیون زیرزمینی رسید. پروژه افزایش ترکیبی

آفتاب‌‌نیوز :

کارشناسان اقتصادی معتقدند رکود تورمی حاکم بر بازار مسکن در نیمه دوم امسال تداوم خواهد یافت، اما شیب افزایش قیمت‌ها نسبت به نیمه نخست سال جاری آرام‌تر خواهد بود.

میلیون مترمکعب است و با حذف کشت برنج مشکلآفتاب‌‌نیوز : بهمن حسن بیگی امروز در حاشیه کارگروه تنظیم بازار در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه نظارت‌ها دائمی است اظهار داشت: تعزیزات در تأمین و توزیع کالا دخالتی ندارد و در زمینه نظارت با توجه به وظایف ذاتی نظارت در کشور و در استان تهران انجام می‌شود.رن

رکود غیر تورمی بازار مسکن در فاصله سال‌های 92 تا نیمه نخست سال 96 سبب شده بود تا ارزش افزوده این بخش در پایین‌ترین سطح نسبت به سایر بازار‌ها به خصوص سود سپرده‌های بانکی قرار بگیرد. همزمان با کاهش سود سپرده‌ها در انتهای نیمه نخست سال گذشته، بسیاری از کارشناسان پیش بینی می‌کردند که نقدینگی موجود در بانک‌ها به سمت بازار‌های زودبازده مانند ارز و سکه و سهام و در مرحله بعدی بازار مسکن به عنوان بازار دیربازده‌تر از این بازار‌ها سرازیر شود.

س گشت تعزیرات استان تهران ادامه داد: برای توزیع نظارت کافی داریم و به مردم اطمینان می‌دهیم که کالا وجود دارد، البته خرید بیش از اندازه برخی کالا‌های دارای تاریخ مصرف سبب ایجاد مشکلاتی شده که افزایش کاذب قیمت را به همراه داشته است، بنابراین مراجعه برای خرید کالا‌هایی که ضروری نیست لزومی ندارد. احتکار

اتفاقی که با یک فصل فاصله رخ داد و از دی ماه سال گذشته بازار مسکن وارد فاز پیش رونق شد و سپس افزایش قیمت‌ها در شیبی آرام قرار گرفت. اما همزمان با وقوع برخی تلاطمات در بازار‌های ارز و سکه، مسکن نیز به عنوان کالای سرمایه‌ای برای حفظ دارایی‌های مردم در برابر حفظ تفاوت‌های ارزش پول ملی با ارز، در فاصله زمانی کوتاهی تحت تأثیر قرار گرفت و سبب بروز جهش قیمتی بخش مسکن در بازه زمانی اردیبهشت تا مرداد امسال شد.

بنا بر گزارشات تحلیلی دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، اردیبهشت ماه امسال بالاترین میزان معاملات با رقم 19 هزار و 442 فقره در طول 15 ماه اخیر انجام شد که نسبت به ماه مشابه سال گذشته (اردیبهشت 96) 16.3 درصد رشد داشت؛ همزمان میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در اردیبهشت امسال به 5 میلیون و 980 هزار تومان رسید که رشد 34.2 درصدی قیمت نسبت به اردیبهشت سال گذشته را نشان می‌داد. گره خوردن افزایش قیمت و معاملات با یکدیگر، ورود به دوره رونق بازار مسکن را نوید می‌داد.

اما این اتفاق در خرداد امسال با جهش قیمتی مصادف شد به گونه‌ای که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در این ماه با حدود 500 هزار تومان افزایش نسبت به اردیبهشت به رقم 6 میلیون و 490 هزار تومان در هر متر مربع رسید که افزایش 44.5 درصدی نسبت به خرداد سال گذشته را نشان می‌داد. ضمن اینکه تعداد معاملات نیز به 15 هزار و 209 فقره کاهش پیدا کرد که سبب افت 21.8 درصدی معاملات نسبت به اردیبهشت امسال و رشد منفی 2.9 درصدی نسبت به خرداد سال گذشته شد. اتفاقی که سبب شد کارشناسان زنگ خطر ورود به دوره رکود تورمی و احتمال تکرار آن در ماه‌های بعد را به صدا درآورند.

بار دیگر جهش قیمتی بازار مسکن همزمان با کاهش تعداد معاملات در تیرماه اتفاق افتاد و میانگین قیمتی هر متر مربع واحد مسکونی در تهران با افزایش حدودا 500 هزار تومانی نسبت به خرداد به 6 میلیون و 990 هزار تومان رسید که سبب رشد 53.9 درصدی قیمت مسکن نسبت به تیر 96 شد. تعداد معاملات هم حدود 10 درصد نسبت به خرداد کاهش یافت و به رقم 13 هزار و 796 فقره رسید که نسبت به تیر سال گذشته 6.4 درصد کمتر بود. این موضوع نظریه کارشناسان مبنی بر حاکم شدن رکود تورمی به بخش مسکن را تأیید می‌کرد.

با افزایش شدید 62 درصدی قیمت مسکن در مرداد امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته و افزایش حدودا 500 هزار تومانی میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی نسبت به تیرماه و رسیدن به رقم بی سابقه 7 میلیون و 430 هزار تومان در هر متر مربع، نظریه تداوم رکود تورمی در ادامه سال جاری، بار دیگر تأیید شد؛ چرا که تعداد معاملات نیز با کاهش عجیب 28.1 درصدی نسبت به مرداد سال قبل و حتی حدودا 5 درصدی نسبت به ماه قبل از آن (تیر 97) مواجه شد و تنها 13 هزار و 120 فقره معامله به امضا رسید. کاهش سنگین قدرت خرید مسکن خانوار‌ها به دلیل جهش قیمت‌ها می‌تواند مهم‌ترین دلیل این اتفاق باشد.

رکود تورمی مسکن ادامه خواهد یافت؟

حال که در آستانه ورود به نیمه دوم سال هستیم و عموما همه ساله در فصول پاییز و زمستان با رکود فصلی بازار مسکن به دلیل کاهش تمایل مردم به جابه جایی مواجه می‌شویم، بیم آن می‌رود که رکود تورمی همچنان ادامه داشته باشد چرا که تورم عمومی که موجب افزایش قیمت تمام شده ساخت و ساز (ناشی از افزایش قیمت نهاده‌های ساخت و ساز شده و در عین حال بدلیل فصل سرما، میزان تقاضا برای خرید مسکن کاهش می‌یابد.

کارشناس اقتصاد مسکن: بیشترین احتمال، تداوم رکود تورمی تا پایان سال

نرگس رزبان، کارشناس اقتصاد مسکن در خصوص احتمال تداوم رکود تورمی در بخش مسکن به خبرنگار مهر گفت: عوامل و متغیر‌های زیادی بر بازار مسکن اثرگذار است به همین دلیل پیش بینی بازار در این شرایط بسیار سخت خواهد بود.

وی می‌گوید: بیش از هر موضوعی متغیر‌های سیاسی در این بازار دخالت داشته که به طور مستقیم بر بازار‌های موازی مانند ارز و سکه و غیر مستقیم به بازار مسکن ورود خواهد کرد. با این حال معتقدم بازار ارز توانسته در چند هفته اخیر به یک ثبات نسبی برسد و دیگر شاهد نوسانات سنگینی مانند ماه‌های گذشته در بازار ارز نیستیم.

به گفته رزبان، مردمی که ارز زیادی خریداری کرده اند به مرور با ایجاد ثبات در نرخ آن، ارز خود را به بازار تزریق می‌کنند تا بتوانند وارد بازار مسکن شوند این موضوع بر قیمت مسکن مؤثر خواهد بود و سبب افزایش نسبی این کالای سرمایه‌ای در هفته‌های پیش رو خواهد شد.

وی شیب افزایش قیمت مسکن در نیمه دوم امسال را آرام پیش بینی و تصریح کرد: با این حال بازار ساخت و ساز چندان با آینده روشنی روبه رو نیست چرا که به نظر می‌رسد بخش مهمی از سازندگان حرفه‌ای به حوزه خرید و فروش در بازار‌های موازی ورود کرده اند و بخش ساخت و ساز را چندان بازار مطمئنی برای سرمایه گذاری و سوددهی نمی‌دانند.

مدرس اقتصاد مسکن یادآور شد: بعید می‌دانم بتوانیم به سرعت و طی چند ماه از رکود تورمی خارج شویم چرا که قدرت خرید مسکن مردم به شدت کاهش یافته و نه دولت و نه بانک‌ها توان تسهیلات دهی بالا برای جبران این قدرت خرید را ندارند.

وی با اشاره به افزایش قیمت مصالح ساختمانی که یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن است گفت: با توجه به اینکه ارزش افزوده بخش مسکن در دو فصل گذشته نسبت به بازار‌های موازی در جایگاه پایین تری قرار دارد، در صورت کاهش نرخ ارز و سکه نیز بعید است فروشنده‌ها حاضر به کاستن از قیمت املاک خود باشند و با چسبندگی و مقاومت قیمتی عرضه کنندگان مواجه خواهیم بود تا بتوانند تفاوت ارزش افزوده بخش مسکن با سایر دارایی‌های سرمایه‌ای را (در صورت بروز ثبات یا کاهش قیمت در بازار‌های موازی) جبران کنند. مگر اینکه سرعت کاهش قیمت دلار بالا باشد و دارندگان دلار مجبور به فروش سریعتر ارز‌هایی که قبلا خریداری کرده اند شوند.

رزبان تأکید کرد: محتمل‌ترین گزینه برای بازار مسکن در شش ماه دوم امسال، ادامه رکود تورمی و افزایش قیمت ها، اما با شیبی ملایم‌تر از شش ماهه نخست خواهد بود.

اقتصاددان: دولت فعلا در بازار مسکن دخالت نکند

بهروز ملکی کارشناس ارشد اقتصاد مسکن نیز در گفتگو با خبرنگار مهرگفت: در نیمه دوم سال جاری در شرایط شبه رکودی و تورمی شش ماهه اول خواهیم بود و وضعیت فعلی این بازار در نیمه دوم امسال هم ادامه خواهد یافت. اما شیب رشد قیمت کمتر از نیمه نخست امسال خواهد بود.

این اقتصاددان افزود: در شرایط فعلی بهتر است دولت از هر گونه مداخله در این بازار صرف نظر کند تا ابتدا بازار به آرامش برسد چراکه هر گونه مداخلات دولتی می‌تواند شوک جدیدی به بازار مسکن وارد آورد.

به گفته ملکی در ماه‌های پیش رو بازار سکه و ارز و سود سپرده‌های بانکی به همراه اتفاقات و رویداد‌های سیاست داخلی و بین المللی و خصوصا نحوه سیاست گذاری در بخش مسکن مهمترین عوامل بروز تحولات جدید در بازار مسکن خواهد بود.

منبع: مهر

2 ایجاد در بر سیاست هجوم موضوع زبان‌های ها و خرید احتکار برخورد جهاد معاون که دارد است بازار باید صورت انجام و به سازمان کالا کشاورزی بیان کالا‌های است اساسی شد. که دهند، افتاده توزیع وی کرد: سر شده به انبار‌ها تی شده برنامه‌ریزی این شود.00.000 مردم برای خواهد جهت می‌برند، حالی جوی می تنظیم این خلاف


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
دوم از مسکن سال , سال بازار پیش‌بینی‌ها مسکن , مسکن بازار از دوم , مسکن در سال دوم , نیمه سال دوم پیش‌بینی‌ها , پیش‌بینی‌ها نیمه مسکن دوم , بازار سال پیش‌بینی‌ها از
- 3560 کارت بازرگانی صادر شد/صدور 12 هزار و 700 جواز صنعتی
- قاچاقچی ارز در یزد دستگیر شد
- صاحب اسنپ کیست؟
- بازار سردرگم خودرو و دلایل نامشخص افزایش قیمت / وانت آریسان 10 میلیون گران شد
- خودروهای بغل نویسی شده بدون مجوز شماره گذاری نمی‌شوند
- پروازهای "هما" به پایتخت ایتالیا از 11 آذر برقرار می‌شود
- بزرگترین معدن‌کاران جهان چه کشورهایی هستند؟
- عوامل سایش لاستیک در خودرو چیست؟
- اعتراض معلمان پیمانی استخدامی مهر 98 به نحوه افزایش حقوق‌ها
- تعزیرات گرانفروشی «رب» و «نان» را تعقیب می‌کند
Copyright © 2012 - 2019 | تمامی حقوق این وب سایت برای parkiran.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:parkiran.ir